
Tinkeren? Doen!
Tinkeren? Dat is doen en denken tegelijk.
De leerlingen gaan aan de slag met de uitdaging: Maak iets dat beweegt! Ze laten zich inspireren door kunstenaars, uitvinders en ontwerpers. Ze onderzoeken de uitvindingen in het museum en bekijken hoe de machines in beweging komen. Ze experimenteren, ontwerpen én maken en gebruiken daarbij verschillende materialen, van hout tot karton en van spijkers tot paperclips. Werken ze graag alleen (materiaaltoeslag van € 3,- per leerling) of bundelen ze de krachten en werken ze samen aan het ultieme idee?
Tinkeren? Doen! sluit aan bij de volgende kerndoelen: Oriëntatie op jezelf en de wereld (kerndoel 45) en Kunstzinnige oriëntatie (kerndoel 56).
Dit project vindt plaats bij Oyfo Techniekmuseum. De workshop kan ook plaatsvinden op school, vraag naar de mogelijkheden.