Creatief de Kringloop in (PO)

Sneakers van kauwgom of kleding van koeienpoep. Iets van de toekomst of dichterbij dan je denkt?

 

De leerlingen beginnen met een museumtocht van verleden, heden naar toekomst. Wat waren de uitdagingen van vroeger die leiden tot de industrialisatie? Voor welke uitdagingen staan we nu? Wat betekent dat voor de toekomst? Zien we verschillen of ook overeenkomsten?

 

In het heden gaat het onder andere over hergebruik en zo min mogelijk verspilling van grondstoffen. We gaan van lineair naar circulair, van fast naar slow-fashion, alles de creatieve kringloop in. In de workshop gaan de leerlingen aan de slag met deze creatieve kringloop. De basis is een eigen ‘afgedankt’ kledingstuk dat ze analyseren; welke elementen vinden ze mooi en willen ze behouden? En wat maakt dat ze het kledingstuk niet meer dragen? 

 

Met deze informatie én allerlei materialen maken ze een nieuw kledingstuk of accessoire. Laten ze zich inspireren door de oplossingen en machines van vroeger? Of de innovaties en ideeën van nu? Hoe dan ook en waar ze ook voor kiezen; in deze workshop gaat in het heden niets verloren voor het behoud van de toekomst.

 

Het project sluit aan bij de kerndoelen Oriëntatie op jezelf en de wereld en Kunstzinnige oriëntatie.

Praktisch

Groep: 7, 8
Duur: 2 uur
Leergebied: Burgerschap, Erfgoed, Techniek
Kosten: € 206,90 incl. BTW

De leerlingen zijn bezig met:


  • probleemoplossend ontwerpen
  • creatief en kritisch denken
  • presenteren
  • Onderzoekend leren
  • Ontwerpend leren

Vooraf ontvangen leerkrachten lesmateriaal om het thema met de klas te verkennen of te verdiepen en het bezoek voor te bereiden.